Sosyal Medya

Hizmetler

Sosyal medya ajansı ile çalışmanın faydaları

Facebook algoritması nedir? Twitter gönderilerinde karakter sınırı var mı? Instagram’da fotoğraftan fazlasını yayınlayabilir miyim? Dünyada Snapchat nedir?

Ve bunlar, hızla gelişen sosyal medya dünyasının derinliklerine ulaşamayan yüzeysel sorular.

İşte bilmeniz gerekenler: İşletmeniz, sosyal medya pazarlamacılığını başarılı bir şekilde kullanırsa daha fazla müşteriye ulaşabilir ve gelirini artırabilir. Hem büyük hem de küçük birçok işletme, sosyal medya pazarlamasında sefil bir şekilde başarısız oldu ve markalarına zarar verirken para kaybetti.

Sosyal medya pazarlaması , marka bilinirliğini artırmanın ve müşteriye dönüştürülebilecek yeni kitlelere ulaşmanın oldukça etkili bir yolu olabilir, ancak ancak doğru şekilde kullanılırsa.

Bu yüzden işi profesyonellere bırakmak ve bir sosyal medya pazarlama ajansı kiralamak daha iyidir. Teknolojiyi, terminolojiyi ve araçları tam olarak anlayan ve size doğru yolda rehberlik edebilecek birine ihtiyacınız var.

Doğru sosyal medya pazarlama ajansını işe almak ilk adımınız  olmalıdır. Siz farkına bile varmadan, paylaşımlar ve beğeniler akacak ve ardından liderler gelecek.

1. Ajanslar en iyi uygulamaları ve bütçenizi nasıl en üst düzeye çıkaracağınızı bilir

İşletmeler, kampanyalarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için en iyi uygulamaları bilen bir sosyal medya pazarlama ajansı kiralayarak kalabalık bir alanda rekabet avantajı elde edebilir.

Facebook’un geçen yılki algoritma güncellemesi, organik erişimi ciddi şekilde azalttı ve işletmeleri sosyal medya reklamlarına daha fazla yönelmeye zorladı. İyi haber şu ki, ajanslar tasarım, içerik yazma ve video ile yaratıcılığın kullanımıyla sosyal medya reklamlarından en iyi şekilde yararlanmayı biliyorlar. Ayrıca, bir son dakika haberi olduğunda veya bir şey viral olduğunda sosyal medyada paylaşımda bulunarak zamanlamadan nasıl yararlanacaklarını da bilecekler.

Ayrıca ajanslar, bütçenizle paranızın karşılığını en iyi şekilde nasıl alacaklarını bileceklerdir. Facebook, Twitter veya Instagram’da kampanyaları nasıl yapılandıracaklarını ve hedefleyeceklerini bilecekler. Ne yaptığınızı bilmiyorsanız, yalnızca reklam biçimlerini ve diğer seçenekleri anlamaya çalışmak başınızı ağrıtabilir.

2. Uzmanlık ve kalıpların dışında düşünecek birini kazanın

Çoğu zaman sosyal medyada gerçekten başarılı olmak için alışılmışın dışında bir fikir gerekir. Sosyal medyada takipçi olmak yerine lider olmak gerçekten işe yarıyor.

Sosyal medya uzmanlarını işe almak, içerik fikirleri ve kampanya stratejileri açısından size gerçekten avantaj sağlayabilir. Ajanslar, başarıya ulaşan denenmiş ve gerçek formüllere sahiptir. Ayrıca sosyal medya alanında neyin işe yaramadığını da biliyorlar ve diğer işletmelere binlerce dolara mal olan tuzaklardan kaçınmanıza yardımcı oluyorlar.

Ayrıca, bir sosyal medya pazarlama ajansı ile çalışmak, gönderileri planlama, raporlama, analiz ve daha fazlasıyla işletmelere fayda sağlayabilecek ücretli araçlardan oluşan eksiksiz bir pakete erişmenize yardımcı olur.

Ajanslar ayrıca önceki sosyal medya kampanyalarınızı inceleyecek, denetimler yapacak ve optimize etmenin yollarını arayacaktır. Uzun vadeli bir strateji planını da dahil ederken, hızlı geri dönüşler için yollar arayacaklar. Ayrıca, şirketinizin markası ve hedefleri için en iyi neyin işe yarayacağını bilmek için rekabetinizi değerlendireceklerdir.

3. Dış bakış açısı kazanmak değer katar

Her zaman işinizin perde arkasında profesyonel bir zirveye sahip olabilirsiniz, bir şirket iyileştirmeler yapma şansına sahiptir.

Algı gerçekten gerçeğe eşit mi?

Çoğu zaman kendi küçük balonumuzda sıkışıp kalırız, bu da bizi çevreleyen dört duvarın ötesini görmeyi zorlaştırır. Bu, sosyal medya stratejileri oluştururken çok oluyor ve markanızı geliştirebileceğine inanıyorsunuz.

Markanız ve sosyal medya kampanyanız hakkında ikinci bir görüş almak, özellikle her gün bu tür işleri yapan uzmanların gözünden, işletmeler için çok değerli olabilir.

Akıllı ol. Alçakgönüllülüğü seçin. Her zaman en iyisini bilemezsin.

4. İşi yapmak için kaynaklarınız yok

Pek çok şirket, bir kampanyayı kavramsallaştırmak ve uygulamak için tam bir sosyal medya uzmanları ekibini istihdam edecek kaynaklara ve bütçeye sahip değildir.

Çoğu zaman bir işletmenin sosyal medya pazarlamasını yalnızca bir veya iki kişi denetler. Ve bu iki çalışanın genellikle başka sorumlulukları da vardır.

Bir sosyal medya pazarlama ajansı kiralamak, işletmenizin hızlı bir şekilde ölçeklenmesine yardımcı olacaktır. Tasarımdan yaratıcı içerik yazımına ve kaliteli video prodüksiyonuna kadar her alanda uzmanlığa sahip tam bir destek ekibine sahip olacaksınız.

Ayrıca işletmeler, sosyal medya reklamlarınızın saat kaç olursa olsun sizin için çalışmasına izin vermek için 24 saat destek alır.

5. Şirketinizi çok fazla utançtan kurtarın

Kötü bir sosyal medya kampanyası, markanız ve işiniz için yıkıcı olabilir.

Hayrola ??