Yeni Başlayanlar İçin Web Hosting Açıklaması

Web barındırma, web sitenizi veya web uygulamanızı İnternette yayınlamanıza olanak tanıyan çevrimiçi bir hizmettir. Bir web barındırma hizmetine kaydolduğunuzda, temel olarak, web sitenizin düzgün çalışması için gerekli tüm dosyaları ve verileri depolayabileceğiniz fiziksel bir sunucuda bir miktar alan kiralarsınız.

Sunucu, web sitenizin her zaman onu görmek isteyen herkes için erişilebilir olması için kesintisiz çalışan fiziksel bir bilgisayardır. Web barındırıcınız bu sunucuyu çalışır durumda tutmaktan, kötü niyetli saldırılardan korumaktan ve metin, resim, dosya vb. içeriğinizi sunucudan ziyaretçilerinizin tarayıcılarına aktarmaktan sorumludur.

Yeni bir web sitesi başlatmaya karar verdiğinizde, size bu sunucu alanını sağlayacak bir web barındırma sağlayıcısı bulmanız gerekir . Web barındırıcınız tüm dosyalarınızı, varlıklarınızı ve veritabanlarınızı sunucuda depolar. Birisi tarayıcısının adres çubuğuna alan adınızı yazdığında, sunucunuz bu isteği yerine getirmek için gerekli tüm dosyaları aktarır.

Bu nedenle ihtiyaçlarınıza en uygun hosting planını seçmelisiniz. Aslında, konut kiralamaya benzer şekilde çalışır – sunucunun sürekli çalışmasını sağlamak için kirayı düzenli olarak ödemeniz gerekir.